Elektryczna szczoteczka do zębówSzczoteczka elektryczna do zębów Braun Oral-B Professional Care 700
Elektryczna szczoteczka do zębów Braun Oral-B Professional Care 700
Elektryczna szczoteczka do zębów to idealne urządzenie, które utrzymuje w zdrowiu i kondycji całą naszą jamę ustną . Kupując szczoteczkę elektryczną do zębów dbamy nie tylko o swoje uzębienie i jamę ustną, ale również oszczędzamy czas. Taką szczoteczką bardzo dokładne, szybko umyjemy i oczyścimy nasze zęby z nalotu oraz resztek pokarmu. Jaką wybrać i kupić najlepszą szczoteczkę elektryczną do zębów? Na rynku jest wiele modeli. Podstawowym zadaniem szczoteczki elektrycznej jest dokładne usuwanie nalotu, resztek pokarmu z naszych zębów. Jeśli nie będziemy regularnie czyścić naszej jamy ustnej, zanieczyszczenia na zębach będzie się nawarstwiać, czego następstwem jest powstawanie kamienia nazębnego, którego można się pozbyć jedynie w gabinecie stomatologicznym. Żeby temu zapobiec zęby należy dokładne i regularnie szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie po dwie minuty. Bardzo istotne jest, by szczoteczka elektryczna wykonywała jak największą liczbę ruchów na minutę. Kiedy używamy szczoteczki manualnej nie jesteśmy w stanie wykonać tyle ruchów co szczoteczka elektryczna. Dobra szczoteczka wykonuje ok 48 000 ruchów na minutę.

Elektryczne szczoteczki do zębów – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa szczoteczek Producent Cena szczoteczek
1PHILIPS Sonicare Diamond Clean HX9342/02PHILIPSAktualna Cena
2Philips HX6932/36 FlexCarePhilipsAktualna Cena
3Seysso Basic EditionSeyssoAktualna Cena
4Philips HX6971/59PhilipsAktualna Cena

Pełna lista szczoteczek elektrycznych…->

Zasilanie szczoteczek elektrycznych

Wybór zasilania szczoteczki jest bardzo istotnym parametrem dla każdego użytkownika. Osoby często podróżujące, powinny zakupić szczoteczkę z akumulatorem. Taki rodzaj zasilania na rynku jest najpopularniejszy. Szczoteczkę elektryczną po użyciu odkłada się na bazę, która podłączona jest do prądu. Gdy często podróżujemy, pamiętajmy żeby sprawdzić jaki jest czas działania szczoteczki bez jej ładowania. Najlepiej wybrać tą, która będzie działała przynajmniej przez kilka dni od ostatniego naładowania. Dzięki temu ładowarkę możemy zostawić w domu. Natomiast gdy często podróżujesz np. służbowo, najlepiej zakupić szczoteczkę, która będzie miała w wyposażeniu futerał. Futerał zabezpieczy szczoteczkę przed uszkodzeniami. Natomiast osoby używające szczoteczki w domu, z powodzeniem zadowolą się zasilaniem sieciowym. Dla tych, którzy są sceptycznie nastawieni do szczoteczek zasilanych elektrycznie na rynku dostępne są szczoteczki zasilane bateriami AA. Wyglądają jak szczoteczki manualne, ale mają wbudowaną baterię AA, którą w wielu modelach można wymieniać. Posiadają na rączce przyciski do włączania i wyłączania. Główka takiej szczoteczki wykonuje ruchy wibracyjne. Mają niestety jedną wadę, szybko się zużywają i trzeba je wymienić na nowe.

Najpopularniejsze modele szczoteczek elektrycznych:

Elektryczne szczoteczki Braun Aktualna cena… ->
Elektryczne szczoteczki Panasonic Aktualna cena… ->
Elektryczne szczoteczki Philips Aktualna cena… ->

Budowa elektrycznej szczoteczki do zębów. Jaką wybrać i kupić?

 • Trzon, w którym znajdują się akumulatory.
 • Pojemnika na końcówki i baterie
 • Główka z włosiem. Główka jest mała i porusza się w bardzo szybko i nie ma potrzeby jej mocno dociskać do powierzchni zębów.

Na rynku istnieje wiele rodzai szczoteczek elektrycznych do zębów z których mogą korzystać nie tylko dorośli, ale i również dzieci. Każda szczoteczka elektryczna zbudowana jest z trzonu, w nim znajdują się akumulatory, pojemnika na baterie i końcówki, oraz z małej główki z włosiem.

Główka szczoteczki

Najlepiej jak wybierzemy szczoteczkę, której główka będzie dopasowana do naszych potrzeb. Dostępne są główki o różnych właściwościach:

 • wybielające,
 • dokładne czyszczenie
 • dla wrażliwych dziąseł.

Najważniejsze aby główka naszej szczoteczki łatwo docierała do trudno dostępnych miejsc w naszej jamie ustnej. Dzięki dobrze dobranej główce usuwanie bakterii, nalotu i resztek pokarmu jest szybsze i dokładniejsze. Włókna szczoteczki stają się miękkie po zamoczeniu główki w wodzie, dzięki czemu staną się miękkie i bardziej plastyczne. Włosie wnika między zęby bardzo głęboko i bardzo dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe. Na dodatek, gdy codziennie używamy szczoteczkę elektryczną, pobudzamy nasze dziąsła.

Elektryczna szczoteczka do zębów Braun Oral-B D16.543 Professional Care 500
Elektryczna szczoteczka do zębów Braun Oral-B D16.543 Professional Care 500

Szczoteczki elektryczne do 200 zł

Pełna lista sklepów… ->

Jaką elektryczną szczoteczkę do zębów wybrać i kupić?

Elektryczne szczoteczki soniczne – szczoteczki po włożeniu do jamy ustnej wytwarza mikro-bąbelki, które poruszają płytkę z przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu samo włosie szczoteczki może zredukować płytkę w jamie ustnej, a ten efekt to – efekt kawitacji, czyli przenoszenie drgań przez wodę. Główkę takiej szczoteczki przykłada się pod katem 45 stopni i przesuwamy wzdłuż łuku zębowego z jednej i z drugiej strony. Następnie przechodzimy do powierzchnie wewnętrznej, również zachowując kąt 45 stopni. Pamiętajmy o tym by przy myciu zębów szczoteczką soniczną nie naciskać mocno szczoteczka na zęby i dziąsła, ponieważ może dojść do podrażnienie dziąseł. Taką szczoteczką można bardzo dokładnie wyczyścić wszystkie zęby, usuwając bakterie i inne zanieczyszczenia.

Elektryczne szczoteczki do zębów Soniczne – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa szczoteczek Producent Cena szczoteczek
1PHILIPS Sonicare Diamond Clean HX9342/02PHILIPSAktualna Cena
2Philips HX6932/36 FlexCarePhilipsAktualna Cena
3Seysso Basic EditionSeyssoAktualna Cena
4Philips HX6762/43 Sonicare Healthy White PinkPhilipsAktualna Cena

Pełna lista szczoteczek elektrycznych sonicznych…->

Szczoteczki obrotowe – nazywane są rotacyjnymi. Główka takiej szczoteczki obraca się raz w prawą, raz w lewa stronę. W niektórych modelach jest również ruch pulsacyjny. Jest to ruch który dociska włosie do zębów. Delikatnie i dokładnie szczoteczka usuwa osad z naszych zębów. Wystarczy lekko przycisnąć szczoteczkę do zębów. Pamiętajmy o tym, by szczoteczkę włączyć dopiero po włożeniu jej do jamy ustnej. Zapobiegnie to nierozpryśnięciu się pasty. Główkę szczoteczki delikatnie przyłóż do zębów i przesuwaj wzdłuż dziąseł. Na każdym zębie zatrzymaj się przez kilka sekund. Główkę szczoteczki tak pochyl by mogła dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych.

Elektryczne szczoteczki ultradźwiękowe – mają bardzo niewielkie wychylenie włosia na rzecz działającej fali ultradźwiękowej. Ultradźwięki wnikają do 5 mm poza linie włosia. Szczoteczkę przykładamy do powierzani zębów pod katem 45 stopni i wykonujemy ruchy wymiatające. Działanie tych szczoteczek jest bardzo podobne do szczoteczek sonicznych, z jedną podstawowa różnicą – szczoteczki ultradźwiękowe wytwarzają prawdziwe fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 Mhz. Fale ultradźwiękowe rozrywają łańcuchy bakterii, dzięki temu idealnie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe i kieszenie przydziąsłowe. Dodatkowo emitowane przez szczoteczkę fale wykorzystywane są bardzo często przy rehabilitacji, również posiadają one właściwości terapeutyczne skierowane na dziąsła.

Irygator

Szczoteczka elektryczna do zębów Philips HX9352 Sonicare Diamond Clean
Szczoteczka elektryczna do zębów Philips HX9352 Sonicare Diamond Clean
Jeśli zależy nam na kompleksowym zadbaniu o higienę jamy ustnej, powinniśmy zakupić irygator, bądź szczoteczkę elektryczną wyposażoną w irygator. Irygator to urządzenie służące do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Stanowi uzupełnienie higieny jamy ustnej, ponieważ szczoteczką nie jesteśmy w stanie dokładnie wyczyścić przestrzeni miedzyzebowych. Urządzenie to składa się z pojemnika na wodę lub płyn dezynfekujący oraz urządzenia do irygacji. Wyglądem przypomina zwykła szczoteczkę, z tym że ma okrągłą, plastikową końcówkę pozbawioną włosia, która jest nazywana dyszą. Z końcówki wydobywa się strumień wody pod ciśnieniem. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić, ile ma stopni regulacji ciśnienia wody. Najlepsze modele posiadają około 5 stopni regulacji ciśnienia, w zakresie od 2 do 6 barów. Dzięki irygatorowi możemy skutecznie pozbyć się resztek jedzenia z jamy ustnej, zmniejszyć ilość bakterii jak i zapobiec zapaleniu dziąseł. Idealnie są dla osób z aparatami ortodontycznymi, mostami i kieszeniami dziąsłowymi oraz paradontozą jak i koronami protetycznymi oraz implantami.

Irygatory – Ranking TOP 3

Pozycja Nazwa irygatora Producent Cena irygatora
1PHILIPS Sonicare Diamond Clean HX9342/02PHILIPSAktualna Cena
2Philips HX6932/36 FlexCarePhilipsAktualna Cena
3Seysso Basic EditionSeyssoAktualna Cena

Pełna lista irygatorów…->

System 3D

Na rynku również możemy spotkać nowoczesne szczoteczki, które posiadają tzw. system 3D. Ruchy takiej szczoteczki to połączeniem ruchów oscylacyjnych i pulsacyjnych. Główka szczoteczki skręca się w lewo i w prawo, a jednocześnie dociska się do powierzchni zębów.

Dodatkowe funkcje

Szczoteczka elektryczna przeważnie posiada funkcje, które ułatwiają nam jej obsługę, a jest to między innymi, sygnalizator czasu mycia, czujnik siły nacisku, pojemniki na końcówki, wskaźnik naładowania akumulatora, uchwyt ścienny oraz antypoślizgowa rączka.

Szczoteczka elektryczna do zębów Braun Triumph 5000
Szczoteczka elektryczna do zębów Braun Triumph 5000

Szczoteczki elektryczne oscylacyjne i pulsacyjne

Pełna lista sklepów… ->

Szczoteczki elektryczne do zębów dla dzieci

Szczoteczki elektryczne dla dzieci mają mniejsze główki, a ich włókna są miękkie i rozwarstwione, ponieważ dziąsła i zęby dzieci są bardzo wrażliwe. Przeważnie szczoteczki elektryczne dla dzieci są kolorowe i lekkie. Szczoteczki te posiadają jednominutowy sygnalizator czasu mycia zębów. Dla dzieci polecamy też pasty do mycia zębów bez fluoru.

Producenci

Najpopularniejsi producenci szczoteczek elektrycznych do zębów to: Braun, Philips czy firma Panasonic. Produkują oni wiele, popularnych modeli szczoteczek. Dobrą szczoteczką obrotową i dźwiękową jest szczoteczka soniczna Braun Sonic Complete S18.525. Jeśli zależy nam na tym, aby szczoteczka łączyła w sobie ruchy pulsacyjne a także oscylacyjne możemy wybrać model Braun Professional Care 9400 Triumph D24.516, albo szczoteczkę Braun Professional Care 7400 Deep Clean D19.513. Pracują one w systemie 3D. Nowoczesnym modelem szczoteczki, która wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne i pulsacyjne jest Braun 3D D15.511. Dla osób, które często podróżują i długa praca szczoteczki to priorytet, polecam wybrać szczoteczkę Philips HX 1610 Sensiflex. Oczywiście nie można zapomnieć także o szczoteczce Braun Oral-B.

Ceny elektrycznych szczoteczek do zębów

Jaką elektryczną szczoteczkę do zębów wybrać i kupić? W sklepach internetowych aktualne ceny szczoteczek elektrycznych zaczynają się od 150 zł do nawet 700 zł za kilku częściowy zestaw.

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

8 komentarzy
 1. Julka 3 lata temu
  Odpowiedz

  Ha, właśnie jestem na etapie wybierania szczoteczki, więc artykuł mi sie przyda:)
  Wezmę pod uwagę szczoteczki proponowane:)

 2. Ogarnieta 3 lata temu
  Odpowiedz

  Dziękuję za cenne informacje, na pewno ułatwią wybór.

 3. marta 3 lata temu
  Odpowiedz

  Dziękuję za pomoc, właśnie zastanawiałam się która szczoteczke wybrać teraz już mam Pewność..idealnie

 4. Anka 3 lata temu
  Odpowiedz

  Mam dokładnie tego Panasonica i jest bardzo fajny! :) Szczoteczka jest miękka a czyści super dokładnie.

 5. róża 3 lata temu
  Odpowiedz

  Ja używam szczoteczkę elektryczną oral b 3d white, może nie widać spektakularnych efektów, jeśli chodzi o wybielanie, ale są dokładnie oczyszczone i na pewno jaśniejsze.

 6. Wera 3 lata temu
  Odpowiedz

  Zakupiłam w zeszłym miesiącu irygator Panasonica i muszę to napisać… Rewelacja! Mam aparat ortodontyczny i irygator to dla mnie idealnie rozwiązanie. Jama ustna oczyszczona jest perfect!

 7. Mila 2 lata temu
  Odpowiedz

  Jestem wierna firmie Braun od ładnych paru lat i naprawdę jestem zadowolona. Nie zdradzę jej dla innej!

 8. Olenia 1 rok temu
  Odpowiedz

  Właśnie wczoraj byłam w Rossmannie i szukałam takiej szczoteczki, ale jakoś nic nie mogłam znaleźć, co by mnie usatysfakcjonowało. Za to teraz patrzę – ta będzie super. No ale ta firma, Łucznik, mnie rozwaliła:D Tym bardziej ją kupię :D

Elektryczna szczoteczka do zębów opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.