Suszarka do włosówSuszarka do włosów Remington AC8000
Suszarka do włosów Remington AC8000
Dobra suszarka do włosów to urządzenie dzięki któremu szybko wysuszymy włosy i ułożymy fryzurę. Odpowiednio dobrany model nie przesuszy naszego skalpu, a włosy nie będą się elektryzowały. Specjalne dostawki pomagają w układaniu najbardziej wymyślnych fryzur, podnoszą włosy od nasady, nadając im większej objętości. Aby dobrać odpowiedni model suszarki, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, takich jak:

Jaką suszarkę do włosów wybrać i kupić?

Ważne aby dany model posiadał ochronę przed przegrzaniem, dzięki której pozostawiona włączona suszarka z zasłoniętym wylotem, automatycznie się wyłączy. Trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra, co zapewni prawidłową i bezawaryjną pracę sprzętu. Warto wybrać suszarkę z łatwym dostępem do filtra i możliwością czyszczenia go pod bieżącą wodą.

Przed zakupem warto wziąć suszarkę do ręki, sprawdzić jej ciężar. Wybrać model z odpowiednio długim kablem. Urządzenie musi dobrze leżeć w dłoni. Jeśli jest to możliwe to warto sprawdzić poziom hałasu jaki emituje podczas suszenia. Teraz już wiesz jaka suszarka do włosów będzie dla Ciebie najlepsza. Jej wybór to dość istotna sprawa więc warto podejść do niej poważnie!

Suszarka do włosów z dyfuzorem

Dyfuzor to rodzaj szerokiej nakładki z długimi wypustkami. Rozprasza on strumień powietrza, zwiększając objętość fryzury. Krótsze wypustki używane są dla kręconych włosów, aby zapobiec ich puszeniu. Dłuższe bolce umożliwiają na uniesienie włosów i nadanie im objętości. Stylizacja dyfuzorem jest czasochłonna, każde szersze pasmo musimy nim kolejno wysuszyć.

Suszarki do włosów z dyfuzorem – Ranking TOP 10

Ranking najlepszych na rynku suszarek do włosów z dyfuzorem:

Pozycja Nazwa suszarki Producent Cena suszarki
1Remington AC9140RemingtonAktualna Cena
2Remington UltimateRemingtonAktualna Cena
3Braun HD785BraunAktualna Cena
4Remington AC8820RemingtonAktualna Cena
5Philips HP8281/00PhilipsAktualna Cena
6Remington D3080RemingtonAktualna Cena
7Braun HD580 Satin HairBraunAktualna Cena
8Valera Swiss Silent 9500 Ionic RotocordValeraAktualna Cena
9Babyliss 6610DEBabylissAktualna Cena
10Babyliss 6614DEBabylissAktualna Cena

Pełna lista suszarek z dyfuzorem…->

Suszarka do włosów z jonizacją

Funkcja jonizacji pomaga zachować włosy w dobrej kondycji, mimo częstego suszenia. Ujemne jony neutralizują dodatni ładunek, który zbiera się na włosach podczas schnięcia. Wygładza łuski, dzięki czemu włosy są lśniące i łatwiej się układają, nie elektryzują się oraz nie mają tendencji do puszenia się. Funkcja jonizacji skraca czas suszenia włosów, jednak dostępna jest w trochę większych gabarytowo suszarkach.

Suszarki do włosów z jonizatorem – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa suszarki Producent Cena suszarki
1Remington AC9140RemingtonAktualna Cena
2Remington UltimateRemingtonAktualna Cena
3Babyliss 6609EBabylissAktualna Cena
4Braun HD785BraunAktualna Cena
5Remington D5210RemingtonAktualna Cena
6Remington AC8820RemingtonAktualna Cena
7Babyliss 6611EBabylissAktualna Cena
8Braun HD350 Satin Hair 3BraunAktualna Cena
9Babyliss 6615EBabylissAktualna Cena
10Philips HP8281/00PhilipsAktualna Cena

Pełna lista suszarek z jonizacją…->

Siła nawiewu

Suszarka do włosówRegulacja siły nawiewu jest przydatna. W sklepach są dostępne urządzenia nawet z sześciostopniową możliwością ustawienia podmuchu. Silny nawiew przyda się kiedy mamy mało czasu, trochę mniejszy pomocny jest podczas układania loków. Niektórzy producenci oferują możliwość kombinacji ustawień, np. wolniejszy nadmuch przy wyższej temperaturze.

Siła suszenia

Im większa moc suszarki, tym szybciej wysuszymy nasze włosy. Silnik z większą mocą emituje większy podmuch powietrza. Jeśli zależy nam na szybkim i efektywnym suszeniu trzeba wybrać urządzenie z mocą co najmniej 1600 W. Suszarki o sile 2000 W sprawią, że nasze włosy będą miały tylko minimalny kontakt z wysoką temperaturą, ponieważ czas suszenia będzie krótszy.

Suszarki do włosów 1000 – 1500W Aktualna cena
Suszarki do włosów 1500 – 2000W Aktualna cena
Suszarki do włosów od 2000W Aktualna cena

Temperatura suszenia

Najlepiej korzystać ze średniej temperatury suszarki, szczególnie tuż po umyciu włosów. Zbyt wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na włosy oraz sprawia, że fryzura może być oklapnięta. Z najwyższej temperatury korzystajmy sporadycznie i w wyjątkowych sytuacjach. Na koniec warto fryzurę utrwalić chłodniejszym powietrzem. Dobrze, aby przycisk uwalniający chłodny nawiew był umieszczony z przodu uchwytu.

Wyróżniamy następujące typu suszarek:

 • Tradycyjne suszarki do włosów – to najpopularniejsze suszarki przeznaczone do użytku domowego. Zazwyczaj mają kilkustopniową regulację ustawień temperatury. Niektóre modele są wyposażone w możliwość chłodnego nawiewu, który pomaga utrwalić fryzurę. Do klasycznych suszarek często dołożone są różnego rodzaju końcówki, które mają konkretne przeznaczenie.
 • Turystyczne suszarki do włosów – cechują się niewielkimi rozmiarami i składaną rączką. Dzięki czemu urządzenie łatwiej jest zabrać ze sobą w podróż czy na basen. Wersja mini zmieści się w każdym bagażu. Warto wybrać model z przełącznikiem napięcia, aby wszędzie móc korzystać ze suszarki. Standardowo urządzenie wyposażone jest w dwa lub trzy stopnie nawiewu, rzadziej w funkcję chłodnego powietrza. Z dodatków najczęściej dołączony jest koncentrator oraz etui do przewożenia i przechowywania.
 • Profesjonalne suszarki do włosów – wyróżniają się wydajnym silnikiem, który daje dużą prędkość nawiewu i co za tym idzie, przyśpiesza suszenie czupryny. Jest to korzystne, ponieważ włosy krócej mają kontakt z wysoką temperaturą i mniej się niszczą. Profesjonalne suszarki mają ergonomiczne kształty i trwałą obudowę. Zamontowane silniki mogą działać nawet pięciokrotnie dłużej, niż modele z mniej wydajnym napędem. Automatyczne wyważenie zmniejsza wibracje powstające w trakcie pracy urządzenia, przez co suszarka ciszej pracuje podczas suszenia. Modele profesjonalne polecane są dla osób które często suszą włosy i chcą to zrobić jak najszybciej.

Akcesoria i dodatki do suszarek

Do suszarek często dołożone są dodatkowe końcówki:

 • Nasadka szczelinowa – która jest nazywana koncentratorem. Skupia ona strumień powietrza na niewielkim paśmie włosów, co ułatwia dokładne modelowanie fryzury. Im nakładka jest większa, tym układanie włosów jest bardziej precyzyjne.
 • Nasadka prostująca – kiedy chcemy wyprostować nasze włosy.
 • Nakładka do formowania loków – jeśli chcemy otrzymać pokręconą fryzurę.
 • Szczotka modelująca – która ułatwia stylizowanie włosów.

Aktualne ceny i ranking sklepów

Jaką suszarkę do włosów wybrać i kupić? Wybierając suszarkę nie warto kupować tych najtańszych modeli, ponieważ mogą one przyczynić się do zniszczenia naszych włosów. Już za około 100 złotych możemy dostać całkiem dobrej jakości urządzenie. Wybierz dobre suszarki, które Cię interesują i sprawdź aktualne ceny i porównaj ranking sklepów internetowych:

Suszarki do włosów Babyliss Aktualna cena
Suszarki do włosów Philips Aktualna cena
Suszarki do włosów Remington Aktualna cena
Suszarki do włosów Rowenta Aktualna cena

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

5 komentarzy
 1. Moniśka 3 lata temu
  Odpowiedz

  Kobiety jeśli potrzebujecie większej objętości to albo suszycie włosy z głową na dół, albo kupujecie suszarkę z dyfuzorem. Albo jedno i drugie ;)

 2. suszarkowapani 3 lata temu
  Odpowiedz

  Jonizacja ważna sprawa – ale zalezy jeszcze jaka jonizacja – bo w dzisiaj dostepnych suszarkach bywa z tym róznie. Top 1 jak dla mnie jest suszarka panasonicaEHNA65 – mimo że susze włosy codziennie nie są one przesuszone.

 3. irma 3 lata temu
  Odpowiedz

  Jonizacja jak najbardziej potrzebna jest naszym włosom, moja od babylissa to ma aż 63 miliardy jonów na sekundę, no i silnik bezszczotkowy ma mój model 6000E, co dla mnie jest bardzo ważną rzeczą.

 4. Baraqda 3 lata temu
  Odpowiedz

  W zeszłym miesiącu zakupiłam suszarkę Rowenta CV 6075 Instant Dry i absolutnie nie żałuję. Suszarka posiada funkcja jonizacji dzięki czemu moje włosy są jedwabiście gładkie i się nie elektryzują tak jak wcześniej. Ma dość długi kabel i posiada uchwyt do powieszenia, dzięki czemu nie muszę ciągle chować i wyciągać suszarki. Suszarka bardzo szybko suszy moje długie kręcone włosy, co jest dodatkowym plusem. Osobiście polecam właśnie tą suszarkę.

 5. jolka 3 lata temu
  Odpowiedz

  Silnik bez szczotkowy przeważył na mojej decyzji i padło na babylissa. Suszarka rewelacja, nie miałam takie jeszcze w moim zakładzie. lekka poręczna i susz z zawrotną prędkością nie pusząc włosów przy tym..

Suszarka do włosów opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.