Prostownica parowaProstownica parowa Rowenta SF4522
Prostownica parowa Rowenta SF4522
Prostownica parowa to tradycyjne urządzenie do prostowania włosów dodatkowo wyposażone w funkcję wytwarzania pary. Para wodna zapobiega nadmiernemu wysuszaniu się struktury włosa i ułatwia jego prostowanie. Wykorzystanie tej funkcji zabezpiecza włosy przed zniszczeniem i ułatwia proces modelowania fryzury. Dzięki wytworzonej parze wodnej włókna włosów się rozluźniają i odbudowują. Dobrze żeby płytki wybranego modelu były wykonane z ceramiki. Samo urządzenie ma wbudowany zbiornik na wodę i najczęściej możliwość kilkustopniowej regulacji emisji pary. Na rynku dostępne są także prostownice parowe wyposażone dodatkowo w funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się.

Jaką prostownicę parową wybrać i kupić?

Zasada jego działania jest podobna jak w przypadku prasowania żelazkiem, wytworzona z wody para usprawnia i przyśpiesza prostowanie włosów. Parowa prostownica dla włosów jest bardziej delikatna, niż klasyczne modele, jednak efekt może nie być tak trwały i fryzura może się nie trzymać. Zależy to również od rodzaju włosów, które posiadamy.

Zatem jaką prostownicę wybrać i kupić? Wybierz prostownice parowe, które Cię interesują i sprawdź ich aktualną cenę w rankingu sklepów:

Prostownice parowe Babyliss, Rowenta i Remington – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa prostownicy Producent Cena prostownicy
1Remington Shine Therapy S8500RemingtonAktualna Cena
2Remington Keratin Protect S8540RemingtonAktualna Cena
3Remington S3500RemingtonAktualna Cena
4Babyliss PRO Elipsis 3000BabylissAktualna Cena
5Remington S8590RemingtonAktualna Cena
6Remington S6505 Pro Sleek&CurlRemingtonAktualna Cena
7Babyliss ST389EBabylissAktualna Cena
8Remington S7710 PRO-IonRemingtonAktualna Cena

Pełna lista prostownic parowych Babyliss, Rowenta i Remington… ->

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

3 komentarze
 1. Malwina 2 lata temu
  Odpowiedz

  Dziewczyny mam dylemat jaką prostownicę kupić? Parową, czy zwykłą? Będę wdzięczna za podpowiedź! Mam liche i kręcone włosy i zastanawiam sie, która będzie lepsza.

  • olifka 10 miesięcy temu
   Odpowiedz

   Ja też mam właśnie puszące się i kręcone włosy i mam prostownicę Remington ceramiczno – keratynową. Taką mi poleciła fryzjerka i jest OK, poza tym,że jak trochę wilgoci w powietrzu, to już żadna prostownica nie daje rady:)

 2. Erida 2 lata temu
  Odpowiedz

  Ja mam Panasonic z nawilżającymi nanocząsteczkami, więc dla włosów w słabej kondycji będzie dobra, bo nie dopuszcza do wyparowania wilgoci z włosów. Co do prostownic parowych to słyszałam, że efekt wyprostowania włosów nie utrzymuje się długo.

Prostownica parowa opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.