Prostownica parowaProstownica parowa Rowenta SF4522
Prostownica parowa Rowenta SF4522
Prostownica parowa to tradycyjne urządzenie do prostowania włosów dodatkowo wyposażone w funkcję wytwarzania pary. Para wodna zapobiega nadmiernemu wysuszaniu się struktury włosa i ułatwia jego prostowanie. Wykorzystanie tej funkcji zabezpiecza włosy przed zniszczeniem i ułatwia proces modelowania fryzury. Dzięki wytworzonej parze wodnej włókna włosów się rozluźniają i odbudowują. Dobrze żeby płytki wybranego modelu były wykonane z ceramiki. Samo urządzenie ma wbudowany zbiornik na wodę i najczęściej możliwość kilkustopniowej regulacji emisji pary. Na rynku dostępne są także prostownice parowe wyposażone dodatkowo w funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się.

Jaką prostownicę parową wybrać i kupić?

Zasada jego działania jest podobna jak w przypadku prasowania żelazkiem, wytworzona z wody para usprawnia i przyśpiesza prostowanie włosów. Parowa prostownica dla włosów jest bardziej delikatna, niż klasyczne modele, jednak efekt może nie być tak trwały i fryzura może się nie trzymać. Zależy to również od rodzaju włosów, które posiadamy.

Zatem jaką prostownicę wybrać i kupić? Wybierz prostownice parowe, które Cię interesują i sprawdź ich aktualną cenę w rankingu sklepów:

Prostownice parowe Babyliss, Rowenta i Remington – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa prostownicy Producent Cena prostownicy
1Babyliss ST389EBabylissAktualna Cena
2Remington S8590RemingtonAktualna Cena
3Remington Shine Therapy S8500RemingtonAktualna Cena
4Remington S6500 Sleek&CurlRemingtonAktualna Cena
5Remington Keratin Protect S8540RemingtonAktualna Cena
6Remington ProLuxe S9100RemingtonAktualna Cena
7Babyliss ST495EBabylissAktualna Cena
8Remington S3500RemingtonAktualna Cena

Pełna lista prostownic parowych Babyliss, Rowenta i Remington… ->

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

3 komentarze
 1. Malwina 3 lata temu
  Odpowiedz

  Dziewczyny mam dylemat jaką prostownicę kupić? Parową, czy zwykłą? Będę wdzięczna za podpowiedź! Mam liche i kręcone włosy i zastanawiam sie, która będzie lepsza.

  • olifka 2 lata temu
   Odpowiedz

   Ja też mam właśnie puszące się i kręcone włosy i mam prostownicę Remington ceramiczno – keratynową. Taką mi poleciła fryzjerka i jest OK, poza tym,że jak trochę wilgoci w powietrzu, to już żadna prostownica nie daje rady:)

 2. Erida 3 lata temu
  Odpowiedz

  Ja mam Panasonic z nawilżającymi nanocząsteczkami, więc dla włosów w słabej kondycji będzie dobra, bo nie dopuszcza do wyparowania wilgoci z włosów. Co do prostownic parowych to słyszałam, że efekt wyprostowania włosów nie utrzymuje się długo.

Prostownica parowa opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.