Peeling kawitacyjnyPeeling najczęściej kojarzy nam się z procesem mechanicznego ścierania martwego naskórka. Jednak właścicielki suchej i wrażliwej skóry, czują dyskomfort już na samą myśl o takim tarciu. Nie każda bowiem cera nadaje się do tego rodzaju peelingów. Wyjściem z sytuacji jest korzystanie z np. peelingu kawitacyjnego, który może być stosowany przez prawie każdy rodzaj skóry. Wykluczona jest niestety cera z aktywnymi wypryskami trądzikowymi, chyba że dermatolog wyrazi na to zgodę.

Peeling kawitacyjny to zabieg, którego zadaniem jest przede wszystkim rozjaśnienie naszej skóry, poprzez pozbycie się zanieczyszczeń. Nie zastępuję on jednak tradycyjnego, manualnego oczyszczania, jedynie płytko usadowione zaskórniki da się usunąć szpatułką ultradźwiękową. Po zabiegu skóra staje się ładniejsza, wyraźnie jaśniejsza, bardziej czysta, gładka i miła w dotyku.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Zabieg ten sprawia, że zrogowaciałe komórki naskórka są usuwane, a proces odnowy jest przyśpieszony. Peeling kawitacyjny jest zupełnie bezbolesny i opiera się na zjawisku kawitacji, które ma miejsce kiedy zwilżoną skórę potraktujemy falami ultradźwiękowymi. Wówczas powstają mikroskopijne pęcherzyki gazu pod wpływem drgań ultradźwiękowych, które ulegają poszerzeniu, po czym gwałtownie się rozpadają. W efekcie ciśnienie rośnie, a wytworzone przy tym ciepło rozbija martwy naskórek, nie naruszając przy tym głębokich warstw skóry. Jednocześnie usunięty zostaje przy tym nadmiar łoju, resztki kosmetyków oraz bakterie i grzyby. Peeling ten pomaga również odblokować ujście gruczołów łojowych i może być idealnym rozpoczęciem do dalszych zabiegów oczyszczających czy pielęgnacyjnych. Samo zjawisko kawitacji jest często zwane zimnym gotowaniem wody.

Przenośny peeling kawitacyjny

Hebe Peeling kawitacyjny + GŁOWICE ULTRADŹWIĘKOWE
Hebe Peeling kawitacyjny + GŁOWICE ULTRADŹWIĘKOWE

Aktualne ceny w sklepach… ->

Jak wygląda peeling kawitacyjny?

Do peelingu kawitacyjnego używa się urządzenia wytwarzającego ultradźwięki, które jest zakończone specjalną szpatułką/łopatką służącą do przesuwania nią po mokrej skórze. Aby zwilżyć cerę należy użyć najlepiej wody termalnej lub mineralnej, toniku bezalkoholowego albo soli fizjologicznej. Następnie krótkimi ruchami przesuwać końcówką po powierzchni skóry. Nie można zostawić jej w bezruchu w jednym miejscu, bo można uszkodzić sobie cerę. Bezpośrednio po peelingu skóra może być lekko zaczerwieniona, szczególnie u osób z wrażliwą cerą. Jednak objawy te powinny szybko ustąpić. Trzeba także pamiętać o tym, że pozbywając się zrogowaciałego naskórka, cera jest pozbawiona naturalnej ochrony i staje się bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Jeśli więc chcemy uniknąć niepotrzebnych przebarwień, wychodząc na słońce, należy stosować kremy z wysokim filtrem UV.

Kiedy korzystać z peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny często stosuje się na tzw. wielkie wyjścia, kiedy chcemy by nasza skóra wyglądała wyjątkowo promiennie. Również wtedy, kiedy mamy problemy z zaskórnikami, czy płytkimi przebarwieniami. Peeling ten jest polecany do skóry tłustej, suchej i wrażliwej. Pomoże szarej, zmęczonej cerze odzyskać swój blask. Może być stosowany nie tylko na twarz, ale również na dekolt i plecy. Peeling pomaga też w walce z pierwszymi zmarszczkami. Zabieg ten można robić raz w miesiącu i przedłuża to czas między tradycyjnymi oczyszczaniami.

Kto powinien zrezygnować z peelingu kawitacyjnego?

Pomimo, iż urządzenie do peelingu kawitacyjnego kupimy bez żadnych pozwoleń czy certyfikatów, to jednak musimy zdawać sobie sprawę, że nie umiejętnie użyty może zrobić nam krzywdę. Nie powinny go stosować osoby, które posiadają jakieś metalowe protezy, aparaty na zęby czy rozruszniki serca, gdyż grozi to poparzeniami. Z peelingu muszą zrezygnować kobiety w ciąży oraz osoby chorujące na nowotwory i niewydolność krążeniową. Gorączka oraz ropne wykwity trądzikowe, stany zapalne skóry oraz świeże rany również wykluczają do korzystania z zabiegu.

Cena peelingu kawitacyjnego

Jaki peeling kawitacyjny wybrać i kupić? Aparat do domowego peelingu kawitacyjnego kupimy już za nieco ponad 100 złotych.

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

4 komentarze
 1. aylka6 3 lata temu
  Odpowiedz

  Czy któraś z Was wie czy można łączyć peeling kawitacyjny z kwasem migdałowym?? W instrukcji nie ma ani słowa na ten temat…

  • Ania 2 lata temu
   Odpowiedz

   Tak, jak najbardziej. Taki łączony zabieg lepiej zadziała ;)

 2. Irmina 3 lata temu
  Odpowiedz

  Tak, można łączyć peeling kawitacyjny z kwasami migdałowymi. Sama byłam na takim zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Zabieg był przyjemny i bezbolesny. Po zabiegu skora była rozjaśniona, oczyszczona i aksamitna w dotyku. Teraz rozważam kupno takiego aparatu do domowego peelingu kawitacyjnego.

 3. malikuku 2 lata temu
  Odpowiedz

  A jak się ma plomby amalgatowe, to można robić ten peeling?

Peeling kawitacyjny opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.