Masażer do skóry głowyMasażer do głowy to bardzo proste ale i skuteczne urządzenie do masowania skalpu. Jest bardzo efektywnym przyrządem terapeutycznym, który może być pomocny przy niwelowaniu bóli głowy, stresu i napięć mięśni. Dodatkowo masaż nim stymuluje krążenie krwi na skórze głowy, czym stymuluje cebulki włosów. Korzystnie także wpływa na kurację wzmacniającą włosy i hamującą ich wypadanie. Zdecydowanie posiada właściwości relaksujące, warto zaopatrzyć się we własny egzemplarz.

Budowa: wyglądem przypomina trzepaczkę do jajek albo metalową miotełkę. Rozwidlone końcówki wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, aby każda metalowa końcówka była zabezpieczona kuleczką, dzięki której nie podrażnimy naszej skóry głowy. Dobrze, aby sama rączka posiadała rodzaj drewnianej kulki za pomocą której będziemy poruszać masażerem.

Masażer głowy
Masażer głowy

Masażer skóry głowy

Pełna lista sklepów… ->

Sposób użycia:

Trzeba nasadzić masażer na czubek głowy i delikatnymi ruchami przesuwać go w dół, masując całą powierzchnię głowy. Masaż powoduje przyjemne mrowienie odczuwane nawet na plecach, które nie łatwo wywołać za pomocą klasycznych metod masażu.

Wybierając masażer do skóry głowy, należy sprawdzić, czy urządzenie wykonane jest z tworzywa, które nie będzie nas kuło lub zbyt mocno drapało. Masażer do głowy można dostać również w formie elektrycznej, który masujące ruchy wykonuje za nas. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby poczuć przyjemne mrowienie. Cena tego modelu jest jednak sporo wyższa. Należy także pamiętać, że zbyt częste stosowanie masażera może podrażnić skórę głowy, a nawet wywołać niechciany łupież, przez częste zdrapywanie naskórka.

Ceny: prosty, ręczny model kupimy już za dosłownie kilka złotych. Elektryczny model to koszt kilkudziesięciu złotych.

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2019:

6 komentarzy
 1. Olga 4 lata temu
  Odpowiedz

  Potwierdzam działanie masażera na porost włosów. Skóra głowy zostaje pobudzona, krążenie jest lepsze i włosy szybciej rosną.

 2. AgnieszkaP. 4 lata temu
  Odpowiedz

  Ja uwielbiam tą małą trzepaczkę. Ale żeby głowa była odpowiednio masowana, musi to dobić druga osoba :)

 3. Wiga 3 lata temu
  Odpowiedz

  Zakupiłam taki masażer w Rossmannie za parę złotych i daje radę :) Lubię po ciężkim dniu się zrelaksować.

 4. elbow 2 lata temu
  Odpowiedz

  A masażer do głowy z wibracjami? Ktoś miał może? Bo nie mam drugiej osoby do robienia masażu, ale wibracje na głowie jakoś mnie przerażają:D

 5. olgha 2 lata temu
  Odpowiedz

  Nie wiem, jakie są wymierne efekty stosowania tego masażera (porost włosów np), ale kosztuje dosłownie parę złotych, a przy migrenie przynosi trochę ulgi:)

 6. Mitenka 8 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Widziałam taki masażer nawet w hebe, chociaż pewnie droższy niż np. w chińskim. W każdym razie to jest moje odkrycie;P Mam to samo co Ty, Olgha, też mnie migrena męczy i chociaż nie przechodzi od takiego masażu (w sumie od niczego nie przechodzi, trzeba czekać, aż sama przejdzie), to jednak przynosi trochę ulgi. Ale tych wibrujących, to bym się chyba bała do głowy przykładać :P

Masażer do skóry głowy opinie i cena na 2019

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.