Lokówka do włosówLokówka Bosch PHA5363
Lokówka Bosch PHA5363

Aby uzyskać piękną burzę loków, potrzebny będzie do tego odpowiedni sprzęt. Za pomocą lokówki do włosów możemy wyczarować mocno pokręcone loczki lub delikatne fale, na naszej głowie. Jednak urządzenie to nie tylko musi być efektywne, ale także bezpieczne dla naszych włosów i skóry głowy. Lokówka umożliwia uzyskanie różnych, najmodniejszych fryzur w zaciszu domowym.

Lokówki do włosów – Ranking TOP 5

Pozycja Nazwa lokówki Producent Cena lokówki
1Babyliss TW1000EBabylissAktualna Cena
2Babyliss BAB2665UBabylissAktualna Cena
3Remington CI96W1RemingtonAktualna Cena
4Philips BHB878/00PhilipsAktualna Cena
5Remington CI8019RemingtonAktualna Cena

Pełna lista lokówek… ->

W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje urządzeń do kręcenia włosów: lokówka tradycyjna, lokówko – suszarka oraz karbownica.

Lokówka tradycyjna

Zazwyczaj posiada metalową lub ceramiczną końcówkę z klipsem, który podczas kręcenia przytrzymuje włosy. Średnica loków uzależniona jest od średnicy końcówki. Włosy kręcimy nią zawsze tylko suche. Urządzenie musi także posiadać termoizolacyjną rączkę, która ochroni nas przed poparzeniem. Jeśli wybierzemy model z wymienialnymi końcówkami, będziemy mogli uzyskać różne rodzaje loków. Dobrze aby lokówka posiadała funkcję regulacji ciepła, gdyż zbyt długie używanie stałej, wysokiej temperatury nie służy włosom.

Lokówki do włosów Babyliss – Ranking TOP 3

Pozycja Nazwa lokówki Producent Cena lokówki
1Babyliss TW1000EBabylissAktualna Cena
2Babyliss BAB2665UBabylissAktualna Cena
3Babyliss 2735EBabylissAktualna Cena

Pełna lista lokówek Babyliss… ->

Moc

Im wyższa moc, tym szybciej nagrzewa się lokówka. Zazwyczaj gotowość do użycia, sygnalizowana jest przez lampkę kontrolną.

Obudowa i kabel

Urządzenie musi być poręczne oraz niezbyt ciężkie. Dobrze aby oprócz powłoki termoizolacyjnej, uchwyt był pokryty materiałem zapobiegającym wyślizgiwaniu się lokówki z ręki. Ważną sprawą jest to, aby kabel był zamontowany na obrotowej końcówce uchwytu. Zapobiegnie to plątaniu się przewodu i jego uszkodzeniu. Musi być na tyle długi, aby swobodnie sięgał gniazdka, ale równocześnie nie za długi.

Końcówki do lokówek

Może być wykonana z różnych materiałów:

 • Metalowa końcówka nie jest bezpieczna dla włosów, często się przegrzewa i może doprowadzić do spalenia naszej fryzury. Stopniowo końcówki metalowe są wycofywane z rynku.
 • Ceramiczna końcówka to dużo lepsza opcja od metalowej. Trzon nagrzewa się równomiernie, przez co włosy nie są tak narażone na uszkodzenie.
 • Teflonowa końcówka jest umieszczana w profesjonalnym sprzęcie. Jest to materiał trwały, równomiernie nagrzewający się oraz w mniejszym stopniu negatywnie wpływającym na kondycje włosów.

Jaką lokówkę do włosów wybrać i kupić?

Kształt końcówki również może być różny:

 • Trójkątny, którym zrobimy fale geometryczne.
 • Spiralny, którym skręcimy drobne loczki.
 • Płaskim uzyskamy fale z fakturą (podobnie jak prostownicą).
 • Szczotka pomoże nakręcić fale o dużej objętości.
 • Uniwersalnym wyborem będzie lokówka w kształcie stożka, którym nawiniemy zarówno grube, jak i drobne loczki.

Lokówko suszarka

Urządzenie to łączy funkcje dwóch sprzętów, suszy (tutaj sprawdzisz jaką suszarkę kupić http://midy.pl/suszarka-do-wlosow/) i jednocześnie układa włosy. Może działać w o wiele niższych temperaturach niż tradycyjna lokówka. Przez co mniej naraża włosy na zniszczenie. Jednak lokówko – suszarką nie będziemy mogli zrobić drobnych loczków.

Lokówko suszarki – Ranking TOP 3

Pozycja Nazwa lokówki Producent Cena lokówki
1Babyliss 2735EBabylissAktualna Cena
2Rowenta CF9540F0RowentaAktualna Cena
3Babyliss AS551EBabylissAktualna Cena

Pełna lista lokówko suszarek… ->

Moc i regulacja temperatury

Im większa moc, tym włosy szybciej zostaną wysuszone. Ważne aby dobierać temperaturę suszenia i układania do rodzaju włosów. Mocne i grube mogą sobie pozwolić na temperaturę trochę wyższą, niż włosy cienkie i słabe, dla których mniejsze ciepło będzie idealne.

Końcówki lokówko-suszarek

Lokówka do włosów Babyliss BAB2269E
Lokówka do włosów Babyliss BAB2269E
Lokówko – suszarką jesteśmy w stanie zrobić raczej tylko duże loki i fale. W zależności od wybranego modelu uzyskujemy:
Szczotka okrągła, która pozwala modelować duże loki.
Szczotka z włosiem jest polecana dla cienkich i zniszczonych włosów.
Nasadka volume, dodatkowa nakładka dzięki której nadamy naszym włosom objętości.
Dodatkowo warto wybrać lokówko – suszarkę z możliwością nawiewu zimnego powietrza, co pozwoli utrwalić fryzurę. Na rynku dostępne są także urządzenia z funkcją jonizacji oraz wydzielania pary, które są pomocne przy modelowaniu włosów.

Karbownica do włosów

To rodzaj lokówki/żelazka do karbowania włosów. Dzięki niemu możemy także uzyskać efekt pofalowanych włosów. Urządzenie składa się dwóch płytek z podłużnymi wybrzuszeniami, obudowanymi termoizolacyjnym materiałem. Czasem płytki są wyciągane i można je wymienić na zupełnie płaskie, przez co karbownica zmienia się w prostownicę. Za pomocą urządzenia do karbowania włosów w szybki sposób możemy stworzyć pofalowaną fryzurę. Jednak karbownica może zbytnio wysuszać nasze włosy, więc nie należy jej zbyt często używać. Ważne, aby wybierać modele, w których możemy regulować temperaturę, żeby chronić nasze włosy przed nadmiernym nagrzaniem.

Ceny i ranking

Jaką lokówkę do włosów wybrać i kupić? Wszystkie urządzenia do modelowania włosów możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Popularna staje się też gruba lokówka do włosów. Jednak nie warto wybierać tych najtańszych modeli. Całkiem dobre jakościowo dostaniemy już od około 100 złotych. Wybierz lokówki, które Cię interesują i porównaj aktualny ranking sklepów:

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

5 komentarzy
 1. Nina89 4 lata temu
  Odpowiedz

  Ja jestem przekonana do produktów firmy Remington. Lokówkę do włosów też mam Remingtona. Jest wyprofilowana, ma powłokę ceramiczną, więc nie popali mi włosów i szybciutko się nagrzewa. Dobry produkt.

 2. Jane 3 lata temu
  Odpowiedz

  Mam lokówkę stożkową, tzn. u dołu jest nieco grubsza, niż u góry, dzięki temu mogę robić grubsze i bardziej drobne loki. To dopiero moja druga lokówka, ale z tej jestem dużo bardziej zadowolona.

 3. jolka 3 lata temu
  Odpowiedz

  Ja lubię grube loki to kręcę włosy lokówką o średnicy 38 mm. Plusem mojego modelu z babylissa jest specjalna powłoka która nie niszczy włosów a nadaje im fajny blask.

 4. sztefa 2 lata temu
  Odpowiedz

  A ja uważam, że tylko i wyłącznie lokówki które zapobiegają ześlizgiwaniu się włosów pozwolą bez trudu zrobić wspaniałe loki. Moja lokówka remingtona pro luxe też jest gruba i robi fanatyczne loki utrzymujące się nawet na drugi dzień

 5. Monika 2 lata temu
  Odpowiedz

  Czy ten Remington PROluxe to ta nowa linia gdzie lokówka ma stożkowy kształt? To chyba o niej czytałam, że ma stożek o średnicy 25-38 mm i można robić zarowno grube jak i drobne loczki.

Lokówka do włosów opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.