Karbownica do włosówKarbownica Babyliss BAB2512TTE
Karbownica Babyliss BAB2512TTE
Karbownica do włosów to urządzenie do stylizacji fryzur, dzięki któremu uzyskujemy efekt pofalowania włosów. Moda na pokarbowane fryzury przyszła w latach 80 tych i aż do dziś cieszy się zainteresowaniem kobiet. Karbownica oprócz efektu pofalowania, nadaje także dużą objętość danej fryzury.

Urządzenie zbudowane jest z dwóch płytek z podłużnymi wybrzuszeniami. Liczba i grubość wybrzuszeń decyduje o ilości i kształcie uzyskiwanych fal. Karbownica do włosów jest proste w użyciu, a pozyskanie malutkich fal nie trwa długo. Jednak dzięki urządzeniu nie jesteśmy zrobić klasycznych, okrągłych loków, a zbyt częste jej używanie może prowadzić do nadmiernego przesuszenia włosów. Wybierając odpowiednią karbownicę dla siebie, musimy kierować się podobnymi kryteriami, jak w przypadku prostownicy:

Karbownice do włosów – Ranking TOP 5

Pozycja Nazwa karbownicy Producent Cena karbownicy
1Toni & Guy TGIR1930EToni & GuyAktualna Cena
2SCARLETT SC-HS60601SCARLETTAktualna Cena
3GA.MA CERAMIX FRISEGA.MAAktualna Cena
4ISO Beauty ZigZag MiniISO BeautyAktualna Cena
5Saturn ST-HC0306SaturnAktualna Cena

Pełna lista karbownic do włosów… ->

Regulacja temperatury

Możliwość ustawiania temperatury jest bardzo ważna, ponieważ do różnych stylizacji potrzebne są inne zakresy temperatur. Dla włosów delikatnych lub zniszczonych maksymalny zakres to 170 stopni. Włosy grube i zdrowe wytrzymają nawet 200 stopni. W sklepach można dostać także karbonice z kilku poziomowym systemem regulacji temperatury oraz urządzenia, które ustawiają ją same, intuicyjnie.

Karbownice do włosów do 200 zł – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa karbownicy Producent Cena karbownicy
1Toni & Guy TGIR1930EToni & GuyAktualna Cena
2GA.MA CERAMIX FRISEGA.MAAktualna Cena
3ISO Beauty ZigZag MiniISO BeautyAktualna Cena
4GA.MA Ceramix Micro FriseGA.MAAktualna Cena

Pełna lista karbownic do włosów do 200 zł… ->

Moc

Karbownice mają moc zazwyczaj w przedziale od 15 do 150 W. Im wyższa siła urządzenia, tym szybciej płytki się nagrzewają. Dobrze aby karbownica była wyposażona w lampkę kontrolną, która sygnalizuje gotowość do użycia.

Płytki karbujące

Dostępne są różne rodzaje płytek. Najlepiej wybrać te wykonane z samych turmalin lub z domieszką ceramiki lub tytanu. Turmaliny są naturalnym źródłem jonów ujemnych, które przeciwdziałają elektryzowaniu się włosów. Powodują zamykanie się łusek włosa, przez co nasza fryzura jest błyszcząca i wygładzona. Samo karbowanie może przesuszać włosy, więc warto wybrać właśnie ten rodzaj płytek.

Jaką karbownicę do włosów wybrać i kupić?

Karbownica Babyliss BAB2151E
Karbownica Babyliss BAB2151E
Warto wziąć pod uwagę czas nagrzewania karbownicy. Im szybciej, tym lepiej. Wybierajmy urządzenie z wystarczająco długim kablem i dość szerokimi płytkami. Dzięki możliwości wymiany płytek, można dobrać odpowiednie do danej fryzury lub przekształcić karbownicę np. w prostownicę. Ważny jest poręczny kształt obudowy, termoizolacja oraz powierzchnia antypoślizgowa, która zapobiega wysunięciu się urządzenia z naszych rąk.

Karbownicy należy używać z rozwagą, aby nie zniszczyć sobie włosów. Musimy starać się w miarę szybko karbować włosy, aby miały one jak najkrótszy kontakt z urządzeniem. Pojedyncze pasmo zgrzewamy tylko raz. Nie poleca się karbowania jeszcze mokrych włosów, ponieważ można je uszkodzić

Ranking cen karbownic do włosów

Jaką karbownicę do włosów wybrać i kupić? Dobrą karbownicę do włosów kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Modele znanych producentów kosztują niecałe 100 złotych. Wybierz karbownice, które Cię interesują i sprawdź aktualny ranking cen w sklepach internetowych:

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2019:

3 komentarze
 1. Sylvia 4 lata temu
  Odpowiedz

  Najlepsze fale miałam po karbownicy babyliss pro. Niestety cena jest deczko zaporowa..

 2. Dominika 3 lata temu
  Odpowiedz

  Uwielbiam ten efekt karbowanych włosów! Do tej pory robiłam warkoczyki, ale w tym tygodniu kupie karbownicę Remington, którą poleciła mi koleżanka

 3. Nemesis 3 lata temu
  Odpowiedz

  Jeśli o prostownicę chodzi to najlepsza jaką miałam to Panasonic. Ma ceramiczne płytki, więc bezpieczniejsze dla włosów. Szybko się rozgrzewa. Fajna

Karbownica do włosów opinie i cena na 2019

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.