Karbownica do włosówKarbownica Babyliss BAB2512TTE
Karbownica Babyliss BAB2512TTE
Karbownica do włosów to urządzenie do stylizacji fryzur, dzięki któremu uzyskujemy efekt pofalowania włosów. Moda na pokarbowane fryzury przyszła w latach 80 tych i aż do dziś cieszy się zainteresowaniem kobiet. Karbownica oprócz efektu pofalowania, nadaje także dużą objętość danej fryzury.

Urządzenie zbudowane jest z dwóch płytek z podłużnymi wybrzuszeniami. Liczba i grubość wybrzuszeń decyduje o ilości i kształcie uzyskiwanych fal. Karbownica do włosów jest proste w użyciu, a pozyskanie malutkich fal nie trwa długo. Jednak dzięki urządzeniu nie jesteśmy zrobić klasycznych, okrągłych loków, a zbyt częste jej używanie może prowadzić do nadmiernego przesuszenia włosów. Wybierając odpowiednią karbownicę dla siebie, musimy kierować się podobnymi kryteriami, jak w przypadku prostownicy:

Karbownice do włosów – Ranking TOP 5

Pozycja Nazwa karbownicy Producent Cena karbownicy
1Concept VZ 1330ConceptAktualna Cena
2GA.MA CERAMIX FRISEGA.MAAktualna Cena
3ISO Beauty ZigZag MiniISO BeautyAktualna Cena
4Saturn ST-HC0306SaturnAktualna Cena
5Babyliss PRO BAB2512EBabylissAktualna Cena

Pełna lista karbownic do włosów… ->

Regulacja temperatury

Możliwość ustawiania temperatury jest bardzo ważna, ponieważ do różnych stylizacji potrzebne są inne zakresy temperatur. Dla włosów delikatnych lub zniszczonych maksymalny zakres to 170 stopni. Włosy grube i zdrowe wytrzymają nawet 200 stopni. W sklepach można dostać także karbonice z kilku poziomowym systemem regulacji temperatury oraz urządzenia, które ustawiają ją same, intuicyjnie.

Karbownice do włosów do 200 zł – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa karbownicy Producent Cena karbownicy
1Concept VZ 1330ConceptAktualna Cena
2GA.MA CERAMIX FRISEGA.MAAktualna Cena
3ISO Beauty ZigZag MiniISO BeautyAktualna Cena
4Bellissima Imetec B12 100Bellissima ImetecAktualna Cena

Pełna lista karbownic do włosów do 200 zł… ->

Moc

Karbownice mają moc zazwyczaj w przedziale od 15 do 150 W. Im wyższa siła urządzenia, tym szybciej płytki się nagrzewają. Dobrze aby karbownica była wyposażona w lampkę kontrolną, która sygnalizuje gotowość do użycia.

Płytki karbujące

Dostępne są różne rodzaje płytek. Najlepiej wybrać te wykonane z samych turmalin lub z domieszką ceramiki lub tytanu. Turmaliny są naturalnym źródłem jonów ujemnych, które przeciwdziałają elektryzowaniu się włosów. Powodują zamykanie się łusek włosa, przez co nasza fryzura jest błyszcząca i wygładzona. Samo karbowanie może przesuszać włosy, więc warto wybrać właśnie ten rodzaj płytek.

Jaką karbownicę do włosów wybrać i kupić?

Karbownica Babyliss BAB2151E
Karbownica Babyliss BAB2151E
Warto wziąć pod uwagę czas nagrzewania karbownicy. Im szybciej, tym lepiej. Wybierajmy urządzenie z wystarczająco długim kablem i dość szerokimi płytkami. Dzięki możliwości wymiany płytek, można dobrać odpowiednie do danej fryzury lub przekształcić karbownicę np. w prostownicę. Ważny jest poręczny kształt obudowy, termoizolacja oraz powierzchnia antypoślizgowa, która zapobiega wysunięciu się urządzenia z naszych rąk.

Karbownicy należy używać z rozwagą, aby nie zniszczyć sobie włosów. Musimy starać się w miarę szybko karbować włosy, aby miały one jak najkrótszy kontakt z urządzeniem. Pojedyncze pasmo zgrzewamy tylko raz. Nie poleca się karbowania jeszcze mokrych włosów, ponieważ można je uszkodzić

Ranking cen karbownic do włosów

Jaką karbownicę do włosów wybrać i kupić? Dobrą karbownicę do włosów kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Modele znanych producentów kosztują niecałe 100 złotych. Wybierz karbownice, które Cię interesują i sprawdź aktualny ranking cen w sklepach internetowych:

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

3 komentarze
 1. Sylvia 3 lata temu
  Odpowiedz

  Najlepsze fale miałam po karbownicy babyliss pro. Niestety cena jest deczko zaporowa..

 2. Dominika 2 lata temu
  Odpowiedz

  Uwielbiam ten efekt karbowanych włosów! Do tej pory robiłam warkoczyki, ale w tym tygodniu kupie karbownicę Remington, którą poleciła mi koleżanka

 3. Nemesis 2 lata temu
  Odpowiedz

  Jeśli o prostownicę chodzi to najlepsza jaką miałam to Panasonic. Ma ceramiczne płytki, więc bezpieczniejsze dla włosów. Szybko się rozgrzewa. Fajna

Karbownica do włosów opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.