Irygator do zębówIrygator do zębów Braun Oral-B ProfCare WaterJet
Irygator do zębów Braun Oral-B ProfCare WaterJet
Irygator do zębów to urządzenie do higieny całej jamy ustnej. Mycie zębów tylko szczoteczką do zębów, nawet szczoteczką elektryczną, nie jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić naszej jamy ustnej. Dlatego regularne używanie irygatora po szczotkowaniu zębów powinno być koniecznością. Dzięki temu urządzeniu zapobiegniemy próchnicy zębów oraz chorobom dziąseł. Irygator zawiera miniaturowe pompy z regulacją ciśnienia, zbiornik na wodę bądź płyn dezynfekujący i dysze czyszczące. Korzystać z niego może każdy z wyjątkiem dzieci poniżej sześciu lat. Głównymi wskazaniami do stosowania irygatora jest zapobieganie próchnicy zębów i jamy ustnej u dzieci i dorosłych. Szczoteczka do zębów nie jest w stanie tak dokładnie usunąć resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych. Irygator bez problemu i szybko poradzi sobie z tym zadaniem. Irygator dodatkowo masuje nasze dziąsła, a dzięki temu poprawia ich krążenie. Przy użyciu specjalnych płynów do spłukiwania przestrzeni międzyzębowych i kieszeni dziąseł są eliminowane objawy choroby przyzębia. Korzystanie z nawadniania, może chronić przed zapaleniem dziąseł. Do czyszczenia zębów zapobiegawczego u dzieci powyżej sześciu lat zaleca się wybrać irygator z niskim ciśnieniem. Irygator wskazany jest dla osób które mają implanty, korony, mosty i aparaty ortodontyczne.

Irygatory stomatologiczne – Ranking TOP 6

Pozycja Nazwa irygatora do zębów Producent Cena irygatora do zębów
1PHILIPS Sonicare Diamond Clean HX9342/02PHILIPSAktualna Cena
2Philips HX6932/36 FlexCarePhilipsAktualna Cena
3Seysso Basic EditionSeyssoAktualna Cena
4Philips HX6971/59PhilipsAktualna Cena
5Philips HX6762/43 Sonicare Healthy White PinkPhilipsAktualna Cena
6Philips HX9172/14PhilipsAktualna Cena

Pełna lista irygatorów… ->

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie irygatora dentystycznego

 • stopnie regulacji ciśnienia wody – wybierajmy te które mają największą ilość stopni
 • najlepiej gdy irygator na wyposażeniu ma dodatkowe końcówki
 • zwróć uwagę na pojemność zbiornika
 • niższe ciśnienie wody natomiast będzie idealne dla dzieci i ludzi z zapaleniem dziąseł (silny strumień wody, może zwiększyć krwawienie z dziąseł).
 • data produkcji
 • model
 • okres gwarancji
 • głośność
 • cena irygatora
 • możliwość zamontowania na ścianie
 • dodatkowe dysze
 • musi być łatwy w użyciu
 • ergonomiczna rączka
 • trwały i bezpieczny

Irygatory do zębów dzielimy na stacjonarne i przenośne

 • stacjonarne (zasilane prądem elektrycznym) Przeważnie irygatory tego typu są większe, mocniejsze, posiadają kilka trybów pracy i wyposażone są w duży zbiornik na płyny.
 • przenośne ( mają wbudowany akumulator lub baterie) i różnią się pod względem zużycia energii, ciśnieniem strumienia. Przenośne urządzenia są mniejsze i lżejsze od urządzeń stacjonarnych. Różnią się pojemnością i objętością zbiornika. Niestety pojemnik na płyny jest mniejszy niż w tych stacjonarnych. Irygatory przenośne są wygodne do zabrania ze sobą w podróż i można używać go w miejscach bez dostępu do prądu. Możemy taki irygator bez problemu zabrać ze sobą na biwak lub w długą podróż samolotem, autokarem lub samochodem.
 • niektóre irygatory posiadają uniwersalną końcówkę i cały zestaw dodatkowych dysz. Oprócz uniwersalnej – są końcówki do czyszczenia języka, płukanie kieszonek dziąsłowych, dysze do czyszczenia aparatów ortodontycznych, dysze do czyszczenia koron i mostów oraz implantów.
 • w niektórych modelach, istnieją specjalne końcówki do nosa, które umożliwiają przemywanie jamy nosowej, które mogą być konieczne w leczeniu nieżytu nosa (w tym pochodzenia alergicznego) oraz zapalenie zatok. Większość producentów produkuje dysze, które mają różne kolorowe końcówki. Jest to bardzo wygodne, ponieważ każdy członek rodziny będzie miał końcówkę innego koloru.

Gdzie kupić irygatory do zębów?

Irygator stomatologiczny Panasonic EW1211
Irygator dentystyczny Panasonic EW1211

Irygatory dentystyczne

Pełna lista sklepów… ->

Regularne używanie irygatora może nas uchronić przed:

 • zapaleniem dziąseł– ta choroba jest początkowym stadium choroby przyzębia. Dziąsła zaczynają krwawić i wydobywa się z jamy ustnej nieprzyjemny zapach, którego nie jesteśmy się w stanie pozbyć nawet po częstym szczotkowaniu zębów.
 • zapaleniem przyzębia– osoby cierpiące na zapalenie przyzębia oprócz krwawienia i dyskomfortu odczuwają ból dziąseł i nadwrażliwość zębów

Ceny irygatorów

W sklepach internetowych aktualne ceny irygatorów zaczynają się od 100 do nawet 500 złotych. Przed zakupem irygatora należy dobrze się zastanowić, czy potrzebujemy irygatora stacjonarnego, czy też często podróżujemy i tu się nam lepiej sprawdzi irygator przenośny.

Producenci

Visiomed, Panasonic, Oral-B, AEG, Philips, Braun, Waterpik,

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

3 komentarze
 1. Domininika 2 lata temu
  Odpowiedz

  Ja zakupiłam ostatnio po calkiem okazyjnej cenie irygator Panasonica i jestem naprawdę zadowolona. Wcześniej podchodziłam do takich ” wynalazków” bardzo sceptycznie, ale teraz wiem, ze to był strzał w dziesiątkę.

 2. melabi 2 lata temu
  Odpowiedz

  Ciekawa jestem Waszej opinii, jak działa irygator do zębów, czy podobnie jak nici dentystyczne? Ja bez nich nie mogę żyć, ale tak mi się wydaje, że taki irygator byłby jeszcze lepszy, bo strasznie mnie drażni, kiedy nie mogę do końca wyczyścić zębów.

 3. Patri 2 lata temu
  Odpowiedz

  Ja mam irygator Waterpik i bez niego to już sobie nie wyobrażam życia:P Wcześniej-ciągle zapalenia dziąseł. Teraz, od pół roku-nic:)

Irygator do zębów opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.