Falownica do włosówFalownica do włosów
Falownica do włosów

Szybkim sposobem na uzyskanie fal jest falownica do włosów. Jest to urządzenie mniej popularne, niż karbownica czy lokówka, ale tak samo pożyteczne. Sprzęt pomaga uzyskać fryzurę jak z lat dwudziestych XX wieku, która wymaga dokładności. Budowa falownicy bazuje na urządzeniu z dawnych lat, które przypominało nożyce i trzeba je było nagrzać do odpowiedniej temperatury, aby uzyskać pożądane fale.

Obecnie urządzenie zbudowane jest z trzech rurek grzejnych, rozmieszczonych: jedna na górze i dwie na dole falownicy. Falowanie polega na włożeniu pasma włosów między dwie części urządzenia i przytrzymaniu ich przez kilka sekund. Dzięki czemu możemy również uzyskać fryzurę zwaną beach waves. Urządzenie daje naturalny efekt, więc osoby z prostymi włosami będą zachwycone.

Akcesoria do włosów:

Prostownice do włosów… ->
Karbownice do włosów… ->
Lokówki do włosów… ->
Suszarki do włosów… ->

Wybierając falownicę, jak każdy sprzęt do stylizacji włosów, warto kupić urządzenie wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Uchroni to nasze włosy od niepotrzebnych uszkodzeń.

Jaką falownicę do włosów wybrać i kupić?

Dobra falownica jest wykonana z turmalin z dodatkiem ceramiki lub tytanu. Powierzchnia ta równomiernie się nagrzewa, nie pali włosów oraz w naturalny sposób emituje ujemne jony, co zapobiega elektryzowaniu się włosów. Dzięki turmalinom włosy są nabłyszczone i wygładzone.
Rurki wykonane z mieszanki tytanu i turmalin są znacznie trwalsze.

Jaką falownicę do włosów wybrać i kupić? W sklepie zwróćmy uwagę czy urządzenie ma możliwość regulowania temperatury, czy rączka jest pokryta antypoślizgowym materiałem, a sama falownica nie jest zbyt ciężka. Dobrze aby urządzenie było wyposażone w stojak do odkładania gorącej falownicy. Ważne aby kabel był osadzony na obrotowej końcówce. Do niektórych modeli dołączona jest specjalna rękawica, chroniąca przed poparzeniem.

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

4 komentarze
 1. Werka 3 lata temu
  Odpowiedz

  Ja raz używałam falownicy Rowenta, fale wyszły, jednak na mojej głowie za długo się nie utrzymały.

  • Picobello 3 lata temu
   Odpowiedz

   Werka może musisz czymś utrwalić te swoje fale tuż po zrobieniu. Trochę lakieru się przyda, albo pianki przed układaniem. Ja tak robię i fale wychodzą jak ta lala i nic się nie rozwala.
   ;)

 2. Kamila 3 lata temu
  Odpowiedz

  Dziewczyny, najlepiej po umyciu jeszcze w mokre włosy wetrzeć piankę, następnie wysuszyć i spryskać żelem w sprayu. Potem dopiero użyć falownicy, a na koniec spryskać lakierem do włosów. Efekt gwarantowany!

 3. 01zygi 2 lata temu
  Odpowiedz

  Mi się strasznie takie fale podobają i kiedyś zrobiłam sobie u kumpeli na bal przebierańców z lat dwudziestych. Rewelka! Ale roboty jest tyle, że to najwyżej od wielkiego dzwonu. No i trzeba nałożyć, jak mówiły już poprzedniczki, dużo żelu, pianki i lakieru:P Ale efekt jest tego warty:)

Falownica do włosów opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.